Badania różnego rodzaju instytucji finansowych dowodzą, że coraz więcej osób fizycznych, a także firm interesuje pewien produkt bankowy, a dokładnie chodzi o kredyt w Euro. Jak wszystkim wiadomo waluta ta staje się w dzisiejszych czasach bardzo popularna. Ofert dotyczy nie tylko kredytów gotówkowych, ale również hipotecznych. W dalszej części zajmiemy się porównaniem hipoteki w złotówkach i Euro.

Pożyczka internetowa

Pożyczka internetowa

Przeciętny obywatel naszego kraju musi gdzieś mieszkać. Aby tak się jednak stało, musi on dysponować dosyć dużą ilością gotówki. Wszyscy wiemy, że zarobki w naszym kraju nie należą do wysokich, a ceny nieruchomości potrafią osiągać astronomiczne ceny. Za przykład możemy podać Warszawę. W tym mieście, aby kupić niewielkie mieszkanie dwupokojowe w dosyć popularnej dzielnicy, trzeba wydać nawet 500 tysięcy złotych. Wydając takie pieniądze możemy liczyć na powierzchnię nieco ponad 50 metrów kwadratowych. Nie mówimy w tym przypadku oczywiście o samym centrum, ponieważ tam ceny są po prostu kosmiczne. W Gdańsku sytuacja przedstawia się niewiele lepiej. Ogólnie mówiąc ceny nieruchomości w Polsce są bardzo wysokie. Aby przeciętny człowiek mógł kupić sobie wymarzone mieszkanie, musi skorzystać z oferty banku i starać się uzyskać kredyt hipoteczny. Na jakich on będzie zasadach, zależy oczywiście od zarobków.

Kredyt w euro

Kredyt w euro

Tak jak wcześniej wspomniałem, obecnie bardzo popularne są kredyty w Euro, a banki bardzo chętnie udzielają swoim klientom pożyczek na zakup nieruchomości. Trzeba jednak pamiętam, że kredyt w obcej walucie niesie za sobą bardzo duże ryzyko. Wszystko jest spowodowane zmieniającym się każdego dnia kursem Euro. Jak wszystkim wiadomo kredyt na zakup nieruchomości zaciąga się na kilkadziesiąt lat. Jak donoszą najnowszy badania, ludzie najchętniej wybierają okres 30 lat na spłatę swojego kredytu hipotecznego. Kto z nas posiada wiedze na temat kursu Euro za np. 12 lat? Chyba raczej nikt nie jest w stanie przewidzieć czegoś takiego. Nie wiemy nawet jaka waluta będzie obowiązywała w Polsce za 10 lat. Prawdopodobnie może to być właśnie Euro i dłużnicy, którzy posiadają kredyt hipoteczny w tejże walucie nie są obecnie w stanie stwierdzić czy skorzystają na przeliczeniu złotówki na Euro za jakiś czas, czyli gdy walutę tą wprowadzą do Polski jako główny środek płatniczy. Ogólnie rzecz biorąc, kredyt hipoteczny w Euro trzeba uznać za bardzo ryzykowny dla zwykłego obywatela, ale również dla firm. Powodów takiego stwierdzenia jest kilka, jednak najważniejszym z nich jest nieprzewidywalność kursu waluty obcej. Jednak najnowsze badania wskazują bardzo duże zainteresowanie kredytami w walucie Euro.

Pieniądze

Pieniądze

Możemy także zaryzykować stwierdzenie, że do odważnych świat należy lub kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. W związku z kredytami w obcej walucie, należy życzyć wszystkim, aby tego szampana właśnie się napili za kilkanaście lat. Po prostu, aby ich decyzja finansowa stała się bardzo słuszną. Niemniej jednak, mój prywatny stosunek do kredytu w Euro jest nieco negatywny. Istnieje za duże ryzyko, aby podejmować takie decyzje inwestycyjne.