Kredyt w obcej walucie to obecnie jeden z popularniejszych tematów wśród finansistów. Tego typu usługi finansowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród firm, ale również osób fizycznych. Stabilne kursy walut obcych są główną przyczyną inspiracji. Czy zatem kredyty w obcych walutach przeżyją prawdziwy renesans? Automatycznie nasuwa się również następne pytanie, czyli jaka ma to być waluta? W dalszej części tego artykułu postaram się odpowiedzieć na to interesujące pytania.

Pożyczka w euro

Pożyczka w euro

Jak wszystkim wiadomo żyjemy w Polsce, w której na dzień dzisiejszy obowiązuje taka jedna znana waluta, czyli polski złoty. Większość Polaków operuje właściwie złotówkami, a także zarabia w PLN. Zarobki w naszym kraju nie należą do najwyższych w Europie, a właściwie to bez wahania można powiedzieć, że prawdopodobnie do najniższych. Jednak bez względu na wysokość swojej pensji każdy musi gdzieś mieszkać, a oprócz tego, żeby normalnie żyć i funkcjonować pasowałoby posiadać jakiś samochód. W dzisiejszych czasach dobre auto można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze, lecz jeśli chodzi o nieruchomości, to już niestety nie jest tak różowo. Ceny mieszkań i domów jednorodzinnych potrafią być astronomiczne. Sprawa dotyczy przede wszystkim dużych i średnich miast. Cena metra kwadratowego niewielkiego mieszkania w Warszawie może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Przeciętny obywatel naszego kraju, nie jest w stanie odłożyć z pensji kwoty na zakup jakiejkolwiek nieruchomości. Zwykły Kowalski, chcąc kupić mieszkanie za jakieś 300 tysięcy złotych, musi pomyśleć o kredycie hipotecznym.

Szybka pożyczka przez internet

Szybka pożyczka przez internet

W dzisiejszej Polsce banki bardzo chętnie dają kredyty mieszkaniowe swoim klientom. Należy jedynie wykazać się stałymi i w miarę wysokim dochodami z ostatnich sześciu miesięcy. Przeważnie wysokość raty nie może przekroczyć połowy miesięcznych dochodów. Jednak obecnie, są banki, które mogą nam dać o wiele większą pożyczkę. Wraz ze wzrostem zainteresowania kredytami hipotecznymi, wzrasta również zainteresowanie rodzajami tych kredytów. Kredyt w obcej walucie, kredyt hipoteczny, konsolidacyjny to tylko niektóre z ofert, które banki oferują swoim klientom. Jak już wcześniej wspomniałem, zajmiemy się zatem kredytem w obcej walucie. Niechaj za przykład posłuży nam Euro. Jego kurs utrzymuje się obecnie na bardzo stałym poziomie. Jednak biorąc kredyt w tej walucie, trzeba się liczyć z bardzo dużym ryzykiem. Ciężko powiedzieć ile Euro będzie kosztowało za kilka lub kilkanaście lat. Na dzień dzisiejszy jego cena już od dłuższego czasu utrzymuje się w granicach 4, 3 złotego. Nasz przysłowiowy Kowalski, gdy uzyska kredyt w tejże walucie, już na wstępie będzie musiał go przewalutować, ponieważ póki co, właśnie taka waluta obowiązuje w Polsce.

Kredyt w euro

Kredyt w euro

Już na samym przewalutowaniu może stracić dużo pieniędzy, ponieważ zarabia w złotówkach i właśnie takimi pieniędzmi z reguły zapłaci deweloperowi lub poprzedniemu właścicielowi nieruchomości. Ogólnie mówiąc, takie rozwiązanie może być dobre dla międzynarodowej firmy lub instytucji. Jeśli chodzi o przeciętnych mieszkańców naszej ukochanej ojczyzny, póki co kredyt w złotówkach nie ma sobie równych.