Dużo osób gubi się w dzisiejszym świecie, ponieważ nie wie, co jest tak naprawdę ważne. Większości z nich pieniądze namieszały w głowie, a jedyną wartością są dla nich dobra materialne. Jednak czy one są najważniejsze? Z pewnością mają istotne znaczenie w życiu człowieka, ale nie są najważniejsze.

Szczęśliwe życie

Szczęśliwe życie

Co jest ważne? Czy tak bardzo istotny jest fakt posiadania przez nas drogich, markowych ubrań, luksusowych samochodów i ogromnego domu? A może najbardziej liczy się stan naszego konta? Otóż nie. Pieniądze już nie jednej osobie zawróciły w głowie do tego stopnia, że nie była w stanie zauważyć niczego innego. Ciągła pogoń za pieniędzmi zdecydowanie nie jest najlepszym sposobem na przeżycie życia i nie prowadzi do niczego dobrego. A więc, co jest ważne? W życiu ważne jest tak naprawdę to, jaką relację mamy z innymi oraz czy jesteśmy dobrymi ludźmi. Czy pieniądze są wyznacznikiem dobrych ludzi? Nie. Czy jest nim religia? To zależy. Można znaleźć wiele przykładów ludzi wierzących, którzy niekoniecznie są dobrzy. Ale czy oni prawdziwie wierzą? Raczej nie. Z drugiej strony jesteśmy w stanie podać mnóstwo przykładów osób, które nie są wierzące, ale są dobrymi ludźmi. Pokazuje to, że chociaż wiara pomaga w byciu dobrym człowiekiem, to nie jest ona wyznacznikiem dobroci ludzkiej. Wyznacznikiem dobroci ludzkiej jest stosunek człowieka do innych ludzi, istot żywych oraz samego siebie. Człowiek prawdziwie dobry nie zapatruje się na czubek własnego nosa, ale myśli o innych, skupia się na nich, żyje dla nich. Brzmi jak utopia? Może, jednak każdy z nas jest w stanie znaleźć w swoim otoczeniu chociażby jedną dobrą osobę, która zawsze pomoże, wysłucha, potraktuje z szacunkiem. Dobry człowiek żyje dla innych, jednak pamięta też o sobie. Dobroć wydaje się w dzisiejszych czasach przereklamowana. Podobnie jak szacunek i uczciwość. Widać to doskonale w wielkich firmach, które bez względu na wszystko chcą osiągnąć jak największy zysk. Widać to również na co dzień, gdy człowiek człowiekowi rzuca kłody pod nogi, kłoci się z nim o nieistotne rzeczy, a zamiast uśmiechu i miłych słów rzuca pogardliwe spojrzenie. I po co? Czy jedyną wartością dzisiejszego świata są dobra materialne? Czy człowiek i jego wartość przestały się liczyć? Oby tak nie było.

Jak osiągnąć szczęście?

Jak osiągnąć szczęście?

Warto zastanowić się nad tym, co jest ważne. Z pewnością nie jest to praca i pogoń za pieniędzmi, ponieważ oprócz tego istnieje też prawdziwe życie. Człowiek, który w swoim życiu widzi tylko pieniądze i dobra materialne, prawdopodobnie wcale nie żyje. Trzeba zwrócić uwagę na codzienność, na rodzinę, bliskich, przyjaciół, znajomych, obcych ludzi mijanych w pośpiechu i spotykanych w sklepie. Warto mieć dla nich uśmiech i dobre słowo, ponieważ dzisiaj są oni wśród nas, a my jesteśmy pewni, że jeszcze długo pozostaną. Jednak to nie jest prawda. Jaką mamy pewność, że wrócą do domu? Nie mamy takowej. Tylko głupiec jest pewny, że ma czas. Dlatego zacznijmy żyć teraz. żyć, a nie tylko istnieć. Żyć dla drugiego człowieka, a nie przeciwko niemu, ponieważ dobro się opłaca, a miłość niesiona innym jest bardzo ważna i potrzebna w dzisiejszym świecie nienawiści, pogoni za pieniędzmi i władzą. Znajdźmy w sobie miłość i dobroć i podarujmy ją innym. Z pewnością zyskamy więcej niż człowiek skupiający się na wartościach materialnych. Przyszliśmy na ten świat bez niczego i odejdziemy bez niczego, dlatego warto gromadzić to, co chcemy mieć wiecznie, a nie to, co przeminie z czasem. Zobaczmy jaki świat jest piękny i to piękno ujrzyjmy też w drugim człowieku.